Na dan svetega Jurija se poveže celotna Slovenija in prepeva slovenske pesmi. Pojejo mladi, stari, tisti s posluhom in brez njega, pojejo po šolah, vrtcih in v domovih starostnikov…

“Vseslovensko petje s srci” je letos na podružnici Primskovo potekalo tretjič. Učenci z učiteljicami so ga obeležili v torek, 23. aprila.

Prepevanje ljudskih pesmi je naša kulturna dediščina. Zato se je na prireditvi predstavil vsak razred s svojo ljudsko pesmijo.

Zapeli so pesmi Barčica po morju plava, Majhna sem bila, pandjejak se parbližuje, Na planincah luštno biti ter Izak, Jakob, Abraham. Nastopil je tudi otroški pevski zbor z ljudsko Joj, joj, joj, repa in fižol. Za konec pa so vsi združili moči in zapeli ponarodelo pesem, Huda mravljica.

Petje zdravi, krepi prijateljstvo, ljudi združuje in sprošča.

“Kdor poje, zlo ne misli.”

Besedilo in fotografije: Nuša Juvan, Nadja Lamovšek