Ob svetovnem dnevu voda, 22. marca je na šoli potekala čistilna akcija. Udeležili so se je vsi učenci od 1. – 9.razreda, po svojih močeh pa so pomagali tudi vrtčevski otroci.

Z učenci smo del dneva namenili ozaveščanju o pomenu voda za naše življenje. Letošnja tema svetovnega dneva voda je bila »Voda za mir«. Prišli smo do zaključka, da imamo veliko srečo, da zaenkrat še živimo v okolju, kjer imamo pitno vodo in da je na nas, da le to ohranimo. Učenci so oblikovali plakate, katere si je ob obisku ogledal tudi župan MO Kranj, g. Matjaž Rakovec, zdaj pa krasijo stene naše šole.

Po končanih delavnicah smo se lotili čistilne akcije. Očistili smo šolske omarice, uredili športne površine in se po razredih odpravili čistiti bližnjo okolico šole. Veselilo nas je dejstvo, da živimo v čistem mestu, saj večjih odpadkov nismo našli.

foto Tia Svet