Pet učencev iz osmih razredov je pripravilo kratko turistično vodenje po glavnih znamenitostih našega mesta. Ogledali smo si Prešernov gaj, gimnazijo, Staro pošto, Prešernovo hišo v mestu, Glavni trg, mestne cerkve in še veliko drugega.

Ker je vodenje potekalo v sklopu projekta Erasmus+ z naslovom Skupaj v različnosti, ki spodbuja vključevanje tujejezičnih učencev v naše okolje in šolo, je bilo vodenje prav posebno. Izvedeno  je bilo namreč v treh jezikih: slovenskem, bosanskem in albanskem.

Valerija, Dorela, Suela, Mia in Ishak so dvakrat popeljali po ulicah Kranja učence prvih in drugih razredov ter starejše tujejezične učence. Učenci so bili nad izkušnjo navdušeni – tako novopečeni mladi vodniki kot tudi otroci, ki so jih poslušali. »Vse razumem!« je s sijočimi očmi vzkliknil albansko govoreči deček iz drugega razreda in trud je bil poplačan. Odločili smo se, da bomo podobne akcije zagotovo ponovili, saj se z njimi strpnosti in vključevanja učimo vsi.

Andreja Molan, mentorica