1. junija so v bližini naše šole otvorili nov park – Park slovenske himne. Na povabilo MOK smo se odzvali tudi učenci OŠ Janeza Puharja Kranj in pripravili eno od točk programa ob otvoritvi. Prireditev je bila zelo slavnostna, saj nas je s svojim obiskom počastila celo predsednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar. Govore so imeli še kranjski župan in drugi častni gostje.

Na prireditvi je iz naše šole pod vodstvom učiteljice Alenke Kuhar nastopilo osem mlajših in štirje učenci predmetne stopnje. Mlajši so razmišljali in pomenu himne za narod, starejši pa so jim v vlogi Cankarja, Trubarja in Prešerna povedali, kaj so o tem napisali in razmišljali veliki možje. Nastopajoči so se izvrstno odrezali!

Dogodek je bil prijeten in zagotovo se ga bomo še dolgo spominjali ob posedanju v novem parku!