V sredo, 25. 5., se je na naši šoli zgodil prav poseben literarni dogodek. Žiga Gorjanc, vzgojitelj najmlajših v vrtcu, je predstavil svoj literarni prvenec – otroško slikanico z naslovom Druščina prijateljev in tetin rojstni dan.

Predstavitev je potekala v zgornji avli šole in je bila namenjena učiteljem naše šole. Najprej nas je nagovorila vzgojiteljica Maruša, ki je 23-letnega Žigo predstavila, nato pa so nekateri učenci predmetne stopnje knjigo doživeto prebrali. Sledil je pogovor z avtorjem knjige, ki ga je vodila Simona Špolad, gostujoča profesorica in njegova nekdanja učiteljica iz OŠ Stražišče. Žiga je povedal, da je nad odzivom okolice nad njegovo knjigo navdušen in da že piše o novih dogodivščinah svojih književnih junakov.

Na njegovi ustvarjalni poti mu želimo čim več takih uspehov in simpatičnih predstavitev!